דירה במגדל YOO

דירה במגדל YOO

הוזמנתי לרהט דירת נופש של תושבי חוץ במגדל YOO. הסגנון הוא אקלקטי ומשלב רהיטים מודרניים עם רהיטים עתיקים בתוספת חפצים אוריינטליים.

החלל הציבורי כולל מטבח פתוח ("הביטאט"), פינת ישיבה ופינת אוכל. בגלל שבחלל יש רק 2 קירות, שכנגדם הוצבו יחידות אחסנה ומקרן ה-LCD, התנועה בחדר היא היקפית ולא ממורכזת, כשהספה ושולחן האוכל נמצאים בתווך.

בפינת הישיבה ספה בירוק זית בקווים נקיים ולה צורפו כורסת עור בורדו וכורסה צרפתית עתיקה עם ריפוד בהדפס יפני. במרכז, שולחנות קפה תאומים מכרום ("קסטיאל") ועל הרצפה שטיח פרה עם חברבורות.

שולחן אוכל עגול מעץ אגוז כהה בגוון שוקולד מריר, נפתח לארח 12 סועדים. כיסאות האוכל מרופדים בבד בדוגמת אופ-ארט בשחור לבן. בקיר מנגד, יחידת אחסנה מזכוכית חלבית ומעליה מראה אובלית דומיננטית עם מסגרת אדומה בהזמנה מיוחדת.

בחדר מפוזרים כלים מחומרים שונים ומשלימים כמו זכוכית קריסטל בוהמית, קרמיקה ישראלינה משנות ה-60 וקופסאות במבוק, כולם בגווני אדום עז.

פסל בודהה גדול ממדים מעץ בציפוי עלי זהב ניצב ליד יחידת הטלוויזיה. על הקונזול בכניסה ציור שמן על בד של ליליאן קלאפיש ולצידה כדים תאומים כסופים מקרמיקה.

הסגנון האקלקטי ממשיך גם בחדר השינה הראשי כאשר למיטה בסגנון אנגלי כפרי בלבן מט, צורפו שידות לילה מודרניות בלבן מבריק עם שלד נירוסטה. הטקסטיל הוא בגווני שמנת עם נגיעות זהב, אדום וכתום עז. לצידי המיטה ניצבות מנורות לילה ניאו-ברוקיות באדום ושחור ("באבו תאורה"). מעל המיטה תלויה מראת זודיאק צרפתית מצופה עלי זהב משנות ה-30.

פרויקטים אחרים