וילה בהוד השרון

נכנסים לבית

הווילה נבנתה בסביבה כפרית באזור הוותיק של המושבה. הלקוחות היו מעוניינים בבית בעל אופי ישראלי מודרניסטי המתכתב עם הסגנון הבינלאומי שהיה נפוץ בשנות ה-30 של המאה ה-20. עיצוב הבית והתכולה מתאפיינים בקווים ישרים, בזויות של 90 מעלות, בשימוש בחומרי גמר מקומיים ובסקלת צבעים מונוכרומטית על טהרת גווני החול, הקאמל, שחור ולבן. הספות בסלון בנויות מבסיסי עץ בחיפוי פורניר שורש "סיקמור" ("קסטיאל"). לצידם ניצבים שני כסאות FLEDERMAUS ("עטלף") מקוריים בעיצוב יוזף הופמן 1907. שולחן הקפה בצורת ר' גם הוא מפורניר "סיקמור" טבעי על רגלי כסף טהור ("קסטיאל"). פלטפורמת הישיבה נתחמת בשטיח חבל עבה במיוחד ("קסטיאל") ועל הקיר ציור אבסטרקט של האמנית שרון פוליאקין (ייצוג: גלריה גורדון).

פינת אוכל ומטבח

בפינת האוכל ניצב שולחן המורכב משני פאנלים חופפים באורך ארבעה מטר בחיפוי פורניר "סיקמור" בגמר טבעי. לאורך השולחן כסאות מרופדים בעור שחור על שלדי נירוסטה ובראשי השולחן ניצבים כיסאות בעלי משענות גבוהות במראה עתיק, המרופדים בבד קטיפה בגוון חמים. המטבח עוצב ויוצר על-ידי "הייטאצ מטבחים". בין הסלון ומטבח נבנה קיר חוצץ המשאיר שני מעברים בין החללים. במרכז המטבח ניצב אי באורך חמישה מטר שבקצהו האחד שולחן ישיבה ובהמשכו כיריים וכיור. מקרר "סאב זירו" מוקם על ציר האי ומצדיו שני תנורי "MIELE" כאשר מיקום המכשירים מאפשר הנדסת אנוש נוחה. משטח העבודה מקוריאן לבן ביבוא "ניגא".

חדר שינה וחדר ארונות

יחידת נגרות שחורה מעץ אלון המשמשת כארון דו-צדדי חוצצת בין אגף השינה ואגף הארונות. אגף הארונות בנוי בצורת "ח" ומחולק לאזור שלו ולאזור שלה. חזית הארונות מ-MDF צבוע לבן שלג בתנור.
להבדיל מריצוף האבן המצוי ביתר חלקי הבית ובחצר, בסוויטת חדר השינה הונח פרקט אלון אמריקאי שיובא ביבוא אישי.

חדר הרחצה

בחדר הרחצה של סוויטת השינה, הריצוף השולט בבית מטפס על הקירות ומשמש לחיפוי במקום קרמיקה. כמו כן הוא עוטף את הפודיום בו שקוע אמבט אקרילי.

הכלים הסניטריים והארון בחדר הם בלבן בעיצוב נקי והברזים בכרום בעיצוב אחיד.

בחוץ

החלונות ודלת הכניסה עשויים מפרופיל מתכת בלגי בצבע שנהב שנקשר בהרמוניה לריצוף, לחיפוי בחדרי הרחצה ולריהוט, ויוצר אוירה נינוחה ושלווה. בפרויקט זה הושם דגש על פרקטיות ולכן נעשה שימוש בחומרים עמידים וקלים לתחזוקה ובשפת עיצוב מצומצמת ככל האפשר.
הריצוף ברוב חלקי הבית ובחצר הוא מאבן KK ("אטלס אבנים"). אבן זו, הנחצבת באזור יהודה ושומרון, היא אבן גיר אשר המינרל העיקרי בה הוא קלצית עשיר במגנזיום. איכות האבן נקבעת לפי הדחיסה, הצפיפות והגוון. ככל שהאבן בהירה יותר, כך היא איכותית יותר.

שתף

פרויקטים אחרים